Aby se číslo mobilu dobře pamatovalo

Chtěli byste si pořídit zlaté číslo mobilního telefonu, abyste si jej dobře zapamatovali jak vy, tak i vaši blízcí?

Klasika v podobě stejných čísel – když se řekne „dobře zapamatovatelné číslo mobilu“, obvykle vás napadne to nejjednodušší, klasické řešení – šest jedniček, šest pětek nebo šest sedmiček. Toto si pochopitelně zapamatuje na první pokus snad každý, ale něco za něco – těchto číselných kombinací je na trhu velmi málo, a odpovídá tomu také jejich cena. Nechcete-li zbytečně utrácet a čekat, až se nějaké takové číslo uvolní do oběhu, zkuste to jinak. Možností je velmi mnoho a nemusí to být zrovna čtyři čtyřky a dvě dvojky, seskupení číslic bývají velmi rozmanitá – například takové číselné řady – posloupnosti.

číselná řada

Dětská sportovní říkanka – jako děti jsme si často hráli na závodníky Formule 1, na cyklistické silniční závody a podobná sportovní klání, a jestliže jsme se ocitali na startovní čáře, obvykle se to neobešlo bez kouzelné zaříkávací startovní formule „…tři, dva, jedna, start!“ Je to vlastně sestupná postupka tří čísel, a ta je právě pro číslo mobilu 723 321 321 https://www.vipcisla.cz/cs/p-118-723-321-321 ideální. Velmi dobře se pamatuje již napoprvé a máte pak u všech vašich přátel či firemních zákazníků téměř jistotu, že vaše číslo nezapomenou nebo nepopletou.

číslo osm

Postupky se lépe pamatují, než stejná čísla – fenomén lidské paměti nebyl dosud spolehlivě prozkoumán, a možná, že není známo ani to, proč se lépe zapamatuje číselná posloupnost, než jednotlivé vícečetné číslice. Jinými slovy, mnohem lépe a s velkou jistotou i v budoucnu, si zapamatujete postupku 123 123, zatímco číslo 222 555 můžete mezi sebou zaměňovat a plést, například na volbu 555 222 nebo 222 444. Časem totiž budete sice vědět, že jde o číslo složené ze dvou trojic stejných čísel, ale už si nebudete pamatovat, z jakých, zatímco u té postupky to nezapomenete.