Budujeme na chatě novou terasu


Rekreační chaty v chatových oblastech se stále těší velké oblibě veřejnosti jako jeden z nejlepších zdrojů pro udržení dobrého psychického zdraví. Jezdíme si na chalupu odpočinout od každodenního stresujícího zápřahu a pobyt na chalupě je mnohdy příjemnější, než kodrcání se autem k moři a absolvování úmorné cesty, která nakonec končí u přelidněné pláže.

venkovní terasa

Jestliže si na chalupě necháte vystavět, nebo dokonce zvládnete stavět svépomocí venkovní terasu, máte tu pak k dispozici skvělé místo pro odpočinek, a třeba i s hezkým výhledem do krajiny.

terasa u domu

Stavba terasy však může narážet na některé problémy, s nimiž nepočítáte, a které vám také mohou práci buď znepříjemnit, anebo vás dokonce od vašeho záměru odradit. Jedním z nich je svažitý terén, který by znamenal navézt na místo několik tun zeminy, anebo celý prostor vybetonovat, což by bylo velmi zdlouhavé a nákladné. Existuje však řešení velice jednoduché, které v minulosti lidé neznali, a sice rektifikační terče na dlažbu. Jsou to speciální výrobky z tvrzeného plastu, o velmi vysoké nosnosti, které se pokládají na zpevněný povrch, aby jej vyrovnaly do roviny, a mohla se tu pak pokládat dlažba. Jednotlivé dlaždice se kladou přímo na horní stranu terčů a vznikne tím v podstatě dvojitá podlaha s dutinou uprostřed.

Díky rektifikačním terčům pak můžete položit dlažbu i do míst, kde by to bylo prakticky nemožné, a kde by byl terén prakticky nevyužitelný, tímto způsobem naopak získáte dostatečně velký venkovní prostor pro posezení a odpočinek, například u bazénu, anebo v sousedství okrasných dřevin. Venkovní terasy lze zastřešovat anebo ponechat volné, a i když budou na dlažbu dopadat dešťové srážky, rektifikačním terčům to neublíží, protože odolávají vysokým i nízkým teplotám, vodě a vlhkosti a jejich životnost by měla přesáhnout několik desítek let.