Co by nemělo chybět ve výbavě?

Co všechno by ve vaší výbavičce pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Rodiče často přemýšlí co by do výbavičky měli pořídit. Je jasné že v ní nesmí chybět oblečení a plenky, to je základ, který musí být doma ještě před příjezdem z porodnice. Co ale ještě nezapomenout? Důležité je si ujasnit jestli budete na miminko sami a nebo občas vypomůžou třeba prarodiče. V takovém případě je dobré mít doma připravený i kočárek. Je možné že se rozhodnete dítě nosit v nosítku, ale pokud budete potřebovat hlídání, velice těžko budou prarodiče nosit dítě, je pro ně z hlediska pohodlí daleko lepší mít dítě v kočárku. Snáz se jim s ním manipuluje a hlavně jejich zdravotní stav už nemusí být 100%.

rodina s kočárkem

Na trhu je obrovské množství kočárků. Každý výrobce se samozřejmě snaží rodiče nalákat ke koupi zrovna jejich kočárku, a tak nabízí nejen různé funkce, ale především různé designy. Právě maminky mají pro design větší slabost než tatínci a snadno tak podlehnou reklamě. Jestli budete vybírat kočárek, je nutné design brát v potaz až nakonec. Daleko důležitější je co vám a hlavně vašemu miminku kočárek nabídne co se funkčnosti týče.

Budete jezdit autem?
Mnoho rodičů jezdí i s miminky autem, a tak kromě kvalitní autosedačky potřebují i kočárek, který se jim snadno vejde do kufru. Existují kočárky které moc místa nezaberou, ale jsou i kočárky s opravdu neskladnými podvozky, a to je potřeba si vyzkoušet. Vyhnete se tak situaci, kdy si koupíte kočárek, a při první cestě zjistíte, že se vám do auta nevejde. Kočárek by měl mít výškově nastavitelnou rukojeť, odvětrávanou stříšku a prostornou hlubokou korbu, aby se do ní vešlo miminko i v zimním fusaku. Na to pozor, protože designové kočárky mívají korbu často poměrně malou.

šedý kočárek

Zajděte si kočárek vyzkoušet
Kočárek není dobré kupovat na internetu, protože je potřeba abyste si jej osobně zkusili.