Co znamená, když vám postaví bazén do země na klíč

Bazén na míru

Nemusíte se zrovna jmenovat Miroslav, abyste požadovali výstavbu bazénu na míru. Jde o řešení, kdy se staví zapuštěné nádrže určité velikosti a tvaru v místech, která vám připadají nejvíce atraktivní, odkud je zajímavý výhled do okolí, kde máte dostatečné soukromí. Výhodou současných technologií je zhotovení i velmi rozmanitých tvarů plastových bazénových skeletů, a tak nejste vázáni pouze na obdélník nebo ovál. Některé bazény mohou být spíše protáhlé a opticky prodlužovat jistý kout zahrady, jiné lze zhotovit v podobě kruhu či zakřiveného půlkruhu, s nimiž kopírujete plochu zahradní terasy. A co se týče řešení vodního přepadu, není problém zhotovit jak bazén s přelivem, jehož vzhled je více luxusní, tak i s klasickými skimmery.

voda v bazénu

Částečně zapuštěné bazény

Máte umístěnou zahradu ve svahu a domníváte se, že by se vám na ni bazén do země na klíč nevešel, anebo ano, ale s velkými ústupky a kompromisy? Pak zkuste uvažovat o částečně zapuštěné nádrži. S tímto řešením se můžete setkat v některém svažitém terénu přímořských hotelů a takovéto bazény lze i vyhledat vyfotografované na Internetu. Můžete se jimi pak snadno inspirovat a požadovat něco podobného i ve vašem případě.

částečně zapuštěný bazén

Celoroční provoz bazénu jako součást zastřešené terasy

Většina bazénů se v naší zeměpisné šířce provozuje pouze v teplém ročním období, tedy přibližně od května do září. Přes zimu se nádrže zazimují a zůstávají tak nevyužité. Existuje však možnost koupání v bazénu po celý rok, podmínkou je splnění některých ukazatelů, například vhodný zdroj ohřevu vody, zastřešení, krytí bazénu na přístupné terase atd. Jestliže byste toto chtěli realizovat i vy, bude nutné situaci konzultovat s odborníky, kteří posoudí, zda je řešení reálné, či nikoli, a to jak z praktického hlediska, tak i z důvodu dalších nákladů, zejména na zateplení objektu a udržení tepla ve vytápěném prostoru.