I podnikatelé bývají v úzkých

I soukromí podnikatelé mohou někdy pociťovat větší potřebu peněz, než kolik je jim právě dopřáno jich mít. Někdy se musí investovat, někdy třeba nevyjde nějaký podnikatelský záměr a v důsledku toho se nedostaví předpokládaný příjem, někdy se zkomplikuje to a jindy třeba ono. Ale ať za tím vězí cokoliv, jisté je, že takoví podnikatelé musí chybějící peníze někde sehnat.

A kde? Je pochopitelné, že takoví lidé projevují zájem o půjčku. Kde jinde by také k penězům přišli, když se jim je nepodařilo vydělat a nikdo jim je jenom tak nedaruje?

různé peníze

Jenže ani půjčku nedostanou soukromí podnikatelé jenom tak. I pro její získání se musí ledacos udělat. A co?

  • Pokud takoví podnikatelé chtějí půjčku od banky, musí mít dost vysoké příjmy, dobře vypadající daňové přiznání, čisté registry dlužníků a jiná pozitiva.
  • A pokud chtějí nebankovní hypotéku, potřebují mít jenom svoji nemovitost, kterou by nabídli jako záruku, a vlastně už nic víc.

A co z toho právě uvedeného vyplývá? To je přece nad slunce jasné. Přece to, že ti, kdo jsou na tom poměrně skvěle, jen je něco zaskočilo, mohou žádat o finanční půjčku kdekoliv, zatímco by ti nedokonalí neměli zkoušet štěstí jinde než u nebankovní společnosti a její hypotéky, u které se uspěje poměrně snadno kdykoliv, když může dát člověk nemovitou záruku splácení, bez ohledu na to, jak se mu jinak vede.

eura peníze

A tak se také v praxi často děje. Ti, kdo nejsou zrovna v nejlepší pozici, buď žádají o nebankovní hypotéku rovnou, nebo u ní často nakonec stejně skončí, poté, co jsou jinde, především v bankách, odmítnuti.

A pokud jste i vy takovými soukromými podnikateli, jimž se finanční potíže také nevyhýbají, uděláte také nejlépe, rozhodnete-li se pro vzetí si nebankovní hypotéky. Protože se hypotéka bez registru získá nejjistěji, a kromě toho i rychle a vcelku výhodně. Což se vám může skutečně hodit.