Jaké výhody má virtuální trvalé bydliště


Každý z nás musí mít na úřadě registrované své trvalé bydliště. Ideálně by se mělo jednat o adresu, na které se nejčastěji zdržujeme, avšak není to nutné. Naší povinností je však si zde pravidelně vybírat poštu, neboť právě sem nám budou chodit úřední dopisy. Samozřejmě existují lidé, kteří se na stálé adrese nezdržují. Buď často cestují, nebo bydlí například v mobilním domě, který často stěhují. Pokud nemají nějakého příbuzného, jen těžko mohou uvést nějaké stálé bydliště. Co tedy mohou v takovém případě dělat?

trvalé bydliště je nezbytné

Jednou z možností je mít zaregistrovaný úřad práce, podobně jako to obvykle mají lidé bez domova. To však pro o ně často není ideální, neboť koneckonců svůj domov mají, jen ne stálý. Nechtějí tedy být považování za lidi bez domova. Proto často využívají virtuální trvalé bydliště, které některé specializované firmy nabízí. V tomto případě se jedná o adresu, na kterou jim bude chodit úřední korespondence, ačkoliv zde nemusí bydlet. Jedinou povinností je pravidelně si vybírat poštu.

bydlet můžeme v bytě či v domě

Samozřejmě za tuto službu platí pravidelný poplatek, avšak vzhledem k tomu, že povinnost mít trvalé bydliště je nána zákonem, a toto je pro ně možnost, jak si zachovat důstojnost a nevypadat jako bezdomovci, je pochopitelné, že je to poměrně oblíbené. Problém samozřejmě může být, pokud cestujeme po celé republice a do města, kde je naše virtuální adresa, se v podstatě nevracíme. Jak již totiž bylo řečeno, je nutný pravidelný výběr pošty. Mohli bychom jinak totiž minout úřední obsílky, což by nás mohlo dostat do velkých problémů.

Proto je dobré zřídit si ji pokud možno tam, kam to nebudeme mít daleko. Jistě, není to vždy možné, avšak je to zdaleka nejlepší možnost. Tedy alespoň pokud chceme mít situaci co nejjednodušší. A věřte, že v tomto případě se čas věnovaný organizaci celé záležitosti mnohonásobně vyplatí. Nikdy totiž nevíte, kdy budete mít náročné a dlouhodobé jednání s úřady. A na to je dobré vždy myslet.