Kratom a jeho účinky

Co to vlastně ten kratom je? Po internetu můžete vidět spoustu reklam na to, abyste si zakoupili kratom a jaké skvělé účinky na váš organismus má. Ale málokdo doopravdy ví, co se pod tímto názvem vlastně skrývá. Jedná se o rostlinu, lépe řečeno strom, který pochází z Asie. V minulosti se používal hlavně k léčebným účelům, a tento zvyk přetrval dodnes, kdy se využívá v odvětví přírodní medicíny. Často se tam s ním můžete setkat například v podobě čaje nebo různých nápojů, které tuto rostlinu obsahují. Má totiž účinek, který by se dal přirovnat k účinkům kávy, jen silnější. Dokáže člověka povzbudit, nabudit a dodat mu velkou dávku energie.

Asie

Pokud byste si chtěli vyrobit čaj z kratomu doma, budete potřebovat přímo listy z kratomu, abyste si je mohli vyvařit v horké vodě, čímž vám vznikne kratomový čaj. To ale u nás jen tak snadno neseženete. Nejběžněji tu seženete kratom ve formě prášku. Chuť takového prášku není sice nic moc, ale účinky, které se vám po jeho užití dostaví, rozhodně vyvažují nedostatky, které má jeho chuť.

Kratom se nevyužívá pouze jako povzbuzovač a nakopávač, ale také v boji proti různým nemocem. Dokáže vám pomoci při běžných onemocněních, jako je třeba nachlazení či podobně, ale také při vážnějších, jako jsou třeba úzkosti, deprese a podobně. Dříve se také hodně používal jako takové přírodní analgetikum, protože při správném dávkování má analgetické účinky.

bolest

Dávkování je právě klíčové k tomu, jak chcete kratom používat. Při menších dávkách vám dodá energii a nakopne vás, pokud zvýšíte dávku, jeho účinky jsou spíše sedativní a analgetické. Pokud ještě zvýšíte dávku, může se jednat již o nebezpečný hazard, který vás klidně může uvést do stavu bezvědomí.

Mějte na paměti, že kratom vám nenahradí léčiva, které vám předepisuje lékař a v České republice se ani nejedná o schválenou léčivou látku.