Nechcete přestat?


Snad každý má nějakou tu neřest, se kterou více či méně bojuje. Jsou lidé, kteří si nedokážou představit život bez sladkostí, a jen hrstka lidí si uvědomuje, že jde o závislost jako kteroukoliv jinou. Nadmíra cukru ve stravě způsobuje obezitu, která rozhodně zdravá není, a má na svědomí tisíce životů ročně. Další spousta lidí dává přednost alkoholu, který sice může člověku pomoct se uvolnit a dokáže odbourat nervozitu, ale při dlouhodobém pití dochází k alkoholismu, který ničí nejen mozkové buňky, ale i játra.

vape cigareta

Co se týče kouření, právě to patří mezi nejrozšířenější závislosti na světě. Většina lidí ochutná první cigaretu ještě na základní škole, a někdo začne kouřit trvale. Může za to nejen vliv prostředí, ale i okolí a snaha zapadnout třeba do party. Kouření způsobuje celou řadu zdravotních problémů, a mezi ty nejzávažnější patří rakovina plic. Ta se ale samozřejmě u každého nerozvine, nicméně i tak je kouření celkem velký risk. Cigarety obsahují desítky škodlivých látek, které by v nich vůbec být nemusely.

Namísto zapáchajících cigaret stále více kuřáků začíná sahat po zdravějších alternativách, které jsou k dostání dnes už v každé trafice. Jednou z nich je elektronická cigareta joyetech, kterou si můžete vybrat v mnoha designech. Padne do ruky i do kapsy, má kompaktní rozměry, a díky mnoha zajímavým příchutím si ji oblíbíte více než běžné cigarety.

fialová cigareta

Jak je to s dopadem na zdraví?
Škodlivost běžných cigaret je velice vysoká, a tak se nyní vědci z celého světa přou o to, zda jsou ty elektronické méně škodlivé. Někteří tvrdí že rozhodně, další jsou celkem skeptičtí. Fakt je ten, že zatím neexistuje jednoznačný závěr, který by tento názor potvrdil nebo vyvrátil. I tak je díky složení náplní do e-cigaret méně škodlivé, takže do určité míry jde zcela jistě o “zdravější” kouření.