Nezapomeňte na sluneční brýle na vodácké výpravě

Chystáte se na vodáckou výpravu na Vltavu, Lužnici, Sázavu nebo Berounku a už máte zajištěné veškeré vybavení? Nezapomněli jste přece jen na něco? Rádi bychom vám připomněli, že i na vodě se uplatní sluneční brýle, a pokud jste je dosud nepřibalili do lodního vaku či batohu, měli byste to napravit. Proč si brát sluneční brýle i tam, kde se to zdánlivě nehodí, a kde mohou překážet?

dívka v brýlích

UV filtr -moderní sluneční brýle bývají vybavené UV filtrem, a ten chrání zrak před ostrým sluncem. UV filtr je zde velmi důležitý už jen proto, že se vlivem tmavších https://www.allianz.cz/produkty/pojisteni-osob/casto-hledane/casto-hledane_zajistene-fondy.html skel roztáhnou zornice a umožní tak intenzivnější průnik nebezpečného záření do oka. Toto byl právě problém brýlí vyráběných například za socialismu, kdy tam žádný UV filtr nebyl k dispozici. UV filtr ocení pochopitelně i vodáci, protože ti se se sluncem potýkají každý den na říční hladině, tedy samozřejmě, jestliže si nezvolili špatný týden, kdy jim celých sedm dní proprší.

sluneční brýle na písku

Odlesky slunce na hladině – kdo se někdy plavil po Lužnici a zvolil na Rozvodí za Majdalenou Starou řeku, s velkou pravděpodobností připlouval ke vzdutí rybníka Rožmberk kolem 19. hodiny. Odtud je nutné překlenout tři kilometry dlouhý úsek hladiny rybníka až k jeho hrázi, a v tento moment vám slunce zapadá přímo před obličejem a vrhá na hladinu ostré odlesky světla. K podobným jevům dochází na říční hladině často, a právě sluneční brýle dokážou tento nepříjemný jev eliminovat a mnohdy zabránit i nebezpečným kolizím nebo obtížným situacím při překonávání nesjízdných jezů.

Sexy vzhled – chcete být sexy? Pak si vyberte správný model obroučků dámských slunečních brýlí, a budete doslova „k sežrání“. Muži velmi citlivě vnímají i vzhled obličeje v brýlích, a dnes již dávno neplatí ta hloupá pomluva z minulého století, kdy se ženám v brýlích ostatní posmívali. Vhodné brýle dovedou naopak podtrhnout vzhled až tak, že mohou vybudit silnou sexuální vášeň a touhu po bližším kontaktu.