Pěkná kultura

Vždycky jsem si myslela, že v kultura je opravdu všechno, co je kolem nás a co nás obklopuje. Potom jsem se dozvěděla, že existuje opravdu tolik kultur, že to ani člověk třeba nemusí pochopit anebo zaregistrovat. Abych pravdu řekla, tak jsem opravdu ráda, že žiji v České republice. Protože česká kultura se mi opravdu hodně líbí. A nedělám si srandu, protože kolikrát slýchám také lidi, jak stále dokola opakují, že je škoda, že bydlí v České republice. Byla jsem vždy v oku a nebyla jsem schopná slova, když jsem tohle vždy slyšela. Proč? Když se jich potom vždycky ptám, proč si myslí, že je špatné bydlet v České republice, tak mi vždycky lidé řekli, že v České republice je prý kultura a také politika opravdu špatná.

Ráda objevuji nová místa.

A když jsem se jí zeptala, co je tak špatné na naší české kultuře, tak mi lidé vždycky odpovídali, že je to prostě nuda. Jenomže já si myslím, že je to hlavně kvůli tomu, že jsou ti lidé už tak zběhlí v české kultuře anebo politice anebo české kinematografii, že už je to nezajímá. Nebo jim naše kultura a podobně přijde už tak všední, že je na tom opravdu nic nezajímá. Anebo už to mají tak okoukané, že jim to nepřijde něčím zajímavé. Abych pravdu řekla, tak je to opravdu veliká škoda. Protože když jsem se ještě ptala lidí, tak mi odpověděli, že je nejvíce baví kultura taková, která je v Americe nebo v Německu.

Kultura a zvyky jsou různé.

Já sice uznávám, že každá země má své kulturní bohatství anebo také klasickou kulturu, jako například kino nebo divadlo, ale podle mého názoru nic není tak hrozné, jak se třeba na první pohled zdá. Proto jsem byla velice překvapená a také mě rozesmutnělo, že si lidé stěžují na naši českou kulturu. A abych pravdu řekla, tak mě se naše česká kultura líbí opravdu ze všeho nejvíc. A také musím říct, že i můj malý syn má rád české pohádky a dává jim přednost před těmi cizími pohádkami. A pokud i vy máte rádi českou kulturu, tak jsem opravdu ráda, protože si myslím, že každý Čech by měl mít rád naši českou kulturu anebo i českou politiku. Záleží ovšem na našem vkusu.