Pozor na potkany


Také se vám už někdy stalo, že jste zjistili, že u vás doma jsou třeba nějaké štěnice anebo různí brouci anebo dokonce také myši a potkani? Věřte, že tohohle se opravdu velice špatně zbavuje. Vzpomínám si, když my jsme s babičkou měli ještě u nich na chalupě potkany a také myši, bylo to opravdu hrozné. Ono by to tak nevadilo, jenomže ti hraboši, a hlavně potkani dělají v podzemí takové chodbičky, kdy se vám potom také může propadnout zem. Tohle vím z vlastní zkušenosti, protože náš soused také na to kašlal. Kašlal na to, že tam má všude potkany a vůbec nevolal žádné pražské deratizace a deratizátory, kteří to umí.

Někdo má potkana jako miláčka.

Protože bydlíme v Praze, tak jsme také potom později chtěli deratizaci z Prahy a řeknu vám, že právě sousedovi takhle spadla celá chatka, tedy jenom část chatky, protože tam měl tolik potkanů, kteří mu podemleli chatu, že tam měli všude chodbičky. Takže potom samozřejmě tíha chaty, která byla provrtaná, tak nevydržela tlak. Myslím si, že takhle se soused alespoň poučil. Protože potom souseda stálo několik tisíc korun, když si zavolal deratizaci z Prahy, aby mu všechno vyčistili. Myslím si, že soused mi potom řekl, že tam na jednom místě pod chatou našel šedesát tři potkanů.

Mám z potkanů strach.

Opravdu to byl pro mě šok! Tak on to ještě všechno počítal. Když tohle viděla babička, že co se vlastně může stát, tak se z toho úplně zhrozila. Raději si řekla, že nebude riskovat a raději také zavolá deratizátora z Prahy. Já se babičce ani nedivím, protože když jsem viděla, co všechno dokáží udělat potkani takhle s vaším obydlím, tak jsem se málem zhrozila. Vážně nevím, co bych dělala, kdyby se tohle stalo mě. Asi bych omdlela, protože se potkanů opravdu hodně bojím a štítím se jich. A ještě aby mi potom lezli do baráku, tak to v žádném případě! Raději zavolám deratizátory, aby všechno pročistili a ověřili než potom mít provrtané všechno kolem.