Proč si udělat výuční list místo maturity?


Mnoho lidí si stále myslí, že maturitní vysvědčení je mnohem lepší než výuční list. Toto tvrzení bylo správné asi v roce 2000, kdy měla maturita ještě nějakou váhu. V dnešní době udělá maturitu skoro každý, a to i bez toho, jak jste vzdělaní, nebo jak jste chytří. Doslova se jedná o papír, který na mnoha školách rozdávají za pěkné úsměvy. To stejné platí i pro vysoké školy, spousta z nich odstoupila s prestiže a vysokou školu tak udělá dvojnásobek lidí, než tomu bylo dříve. Ideální volbou je tak výuční list, díky kterému se naučíte řemeslo a po vystudování z vás něco bude. Rozhodně se nenechte odradit blbými řeči učitelů nebo spolužáků, protože výuční list vám zaručí dobrou budoucnost. Jediné co musíte udělat je, být šikovný a mít o obor zájem.

instalatér Ostrava

Instalatér Ostrava https://rychle.eu/, elektrikář Praha nebo pokrývač Brno, to jsou profese, kterých je nedostatek a bude jich ještě míň. Žádný mladý totiž nechce studovat klasická řemesla a myslí si, že jejich budoucnost je ve sledování Instagramu nebo Tik Toku. Ovšem musíte si říct, co má s toho, že udělá maturitu. Ve většině případů neví ani jeden žák, co z daného oboru chce dělat a čím se bude živit. To se vám nemůže na výučním oboru stát, a to proto, že je dopředu dané, čím se budete živit. Pokud vystudujete instalatéra, tak jen těžko budete dělat pekaře a naopak.

instalatér Ostrava

Věřte, že výuční listy jsou to nejlepší, do čeho vést své dítě. Nejen, že bude mít práce nad hlavu, ale také bude moct dělat na sebe a určovat si, kdy a jak bude pracovat. Jedná se momentálně o nejlepší možnou volbu studia, a to v mnoha ohledech. Navíc, je toto studium na 3 roky, a pokud bude chtít dítě studovat dál, tak se dá kdykoliv udělat nástavba. Ta je však na každém z vás a je jen vás, kam své dítě nasměrujete a hlavně co bude chtít dělat. Neváhejte tak a zajděte si na veletrh středních škol, kde vám řeknou bližší informace o každé škole.

5/5 - (2 votes)