Stěhujeme kuchyňskou linku


Plánujete stěhování do rekonstruovaného domu nebo chaty, kterou chcete obývat celoročně? A byli byste rádi, kdyby se spolu s vámi přestěhovala i kuchyň? Máme tím na mysli pochopitelně kompletní kuchyňskou linku, kterou chcete mít i na novém působišti, a na kterou jste zvyklí například z městského bytu. Teoreticky není problém mít kuchyň i v novém domě, která sloužila pár let v bytovém prostředí, jde spíše o to, aby vám ji někdo přestěhoval tak, aby ji tam bylo možno zkompletovat a začít co nejdříve využívat.

kuchyňská linka

V tomto směru nemusíte mít obavy, jestliže pověříte montáží nábytku v Praze, tedy konkrétně demontáží a montáží kuchyňské linky, stěhovací firmu.

Stěhováci si dovedou poradit i s linkami, které mají tvar písmene L nebo U, v zásadě není složité přemístit takovou linku jinam, ale musíte brát v potaz technické možnosti, které vám dává nové prostředí. To znamená, bude to chtít mít přesné rozměry a situační náčrt místnosti, kam se stávající linka stěhuje, aby se tomu také mohl nábytek přizpůsobit. Někdy je nutné provést určité úpravy nábytku a jsou také situace, kdy se vám prostě linka do nového prostředí nevejde. Výhodné je samozřejmě vždy to, pokud je linka v bytové kuchyni menší, než prostory, kam ji budete stěhovat.

moderní kuchyně

Stěhovací firma kromě kompletace nábytku v kuchyni může zajistit i připojení vestavěných spotřebičů, zapojení odpadu u dřezu, připojení vodovodní baterie či digestoře. Jde jen o to, jaké možnosti jsou na novém působišti, co se týče přívodu vody a odpadu a odsávání par od sporáku.

Veškeré záležitosti ohledně kuchyní byste měli se stěhovací firmou řešit formou dohody a hlavně v předstihu, nejlépe měsíc předem, aby bylo možno připravit vhodné postupy a naplánovat akci, aby byla úspěšná. Výhodou je také pojištění, které mají stěhovací firmy sjednané pro případ poškození nebo ztráty vašich věcí.