Učení mě baví

Víte o tom, že jsou už různé způsoby učení anebo doučování, aby se vám ve světě a v životě lépe dařilo? Protože všichni víme, že když je člověk dostatečně vzdělaný, tak také si potom lépe užívá života. Někdy kolikrát si ale myslím, že i vlastně nevzdělaní lidé mohou být vlastně úplně v pohodě, protože na nic nemysli nemají žádné starosti, ale jsou tak uklidnění a stále jenom vysmátí. Byla jsem také překvapená, když mi můj mladší bratr řekl, že bych chtěl být právník. Opravdu hodně mě to překvapilo, protože můj bratr mi řekl, že se nikdy nebude chtít učit, že to je zbytečné.

Učení je zábava.

Že bratr, který raději půjde do práce, aby si vydělával peníze. Protože život je prý jenom o penězích. Tohle mě docela mrzelo, když si tohle můj bratr říkal. A já dám osobně na to, že si první chci udělat nějakou skvělou školu a potom jít pracovat. Protože já navíc zastávám ten názor, že když si člověk udělá nějakou skvělou školu, takže si potom také může vybrat nějaké zaměstnání, kterého bude bavit. A já osobně bych nepracovala nikde v žádné práci, kdyby mě ta práce nenaplňovala a vůbec mě nebavila. Mám ráda zaměstnání a práci, kde mě to opravdu baví a kam se každé ráno mohu těšit.

Má dcera se ráda učí.

Protože nemám ráda, když jdu do práce a vůbec nic mě tam nebaví. Tohle jsem zažívala na brigádě, jenom že jsem tehdy nutně potřebovala peníze, tak jsem na brigádu chodila. A opravdu mi věřte, že vzdělání má něco do sebe a že každý člověk by se měl vydělávat tak, podle svých možností. A také jsme slyšela, že když se člověk bude lépe a více vzdělávat, tak má také samozřejmě větší slovní zásobu. Na tom něco bude. Protože si vzpomínám, jak jsem velmi často četla svým dětem knihy a ony začaly velmi brzy mluvit. Prostě mluvu napodobovaly a opravdu skvěle jim to šlo, z čehož jsem měla velikou radost. Proto je četba knih dětem velmi důležitá.