Užijte si na Českobudějovicku vzdušnou zábavu


Vyznáte se trochu ve znameních Zvěrokruhu? Mezi nimi jsou i tři vzdušná znamení Vah, Blíženců a Vodnáře a říká se, že lidé narození v jejich sféře vlivu mívají tendence být více svobodomyslní, kreativní a obecně vzato „vzdušní“. Mezi nimi tím vynikají zejména Vodnáři, kteří také častokrát pilotují letadla, anebo je alespoň staví jako modeláři. Vodnáři také mají rádi létání jako pasažéři, nejen jako piloti, i když to samozřejmě nemusí platit pro každého Vodnáře.

horkovzdušný balón

Tímto jsme vám jen chtěli připomenout, že pokud máte podobné záliby, a rádi se vznášíte nad zemí, nebo alespoň vypouštíte do vzduchu letecké modely, mohli byste si svou zábavu užít na Českobudějovicku. Stačí si za tímto účelem zajistit levné ubytování v Českých Budějovicích Penzion u Rudolfa, a pak už se tu na svou sportovní aktivitu dobře vyspat:

vysílač na Kleti

Letecké modely na vrchu Dubičné – kde jinde pouštět své modely, než na Dlouhém vrchu v Dubičné, kde se nachází i pomník bezmotorového létání. Je odtud velmi pěkný výhled na České Budějovice a zalétávání leteckých modelů by vás tu mohlo doopravdy bavit.

Dron na Kleti a na Vltavě – jestliže vlastníte dron, můžete s ním směle vyrukovat na Kleť anebo do údolí Vltavy a prolétnout s ním Čertovy proudy a říční tok od vyššího Brodu přes Rožmberk nad Vltavou až do Zlaté Koruny nebo ke zřícenině hradu Dívčí Kámen.

Let horkovzdušným balónem – na letišti Hosín v Aeroklubu České Budějovice je možné při troše štěstí objednat vyhlídkový let horkovzdušným balónem. Za přibližně hodinový zážitek zaplatíte pouze pět tisíc korun a vznášet se můžete buď nad Hlubokou nad Vltavou, nad Českými Budějovicemi, nad Českým Krumlovem nebo nad Táborem. Vzlety balónů probíhají po celý rok, tedy i v zimě, máte-li zájem.

Vyhlídkový let – na témže letišti lze objednat i vyhlídkové lety sportovním vícemístným letounem. Může to být třeba i hezký dárek k narozeninám. Zjistěte si ale předem, zda o něj bude mít oslavenec zájem, někteří lidé nemají rádi lety letadlem.