Ženy se chtějí líbit

Každá žena je jiná
Některá žena je elegantní za každé situace. S tímto typem žen se dnes už příliš nesetkáváme. Je to dáno tím že mnoho žen dává během života přednost pohodlí před vzhledem. Období kdy ženy vymění podpatky za tenisky a košile za trička obvykle přichází s mateřstvím. Je jednodušší běhat po městě v teniskách než neustále tahat podpatky ze spár v dlažebních kostkách. Jsou sice i ženy, které to hravě zvládají, ale mnoho z nich eleganci pověsí na hřebík.

černé lodičky

Boty na vysokém podpatku se nehodí pro každou ženu. Je potřeba na nich umět dobře chodit, v opačném případě žena nevypadá vůbec přitažlivě, ale bohužel spíše směšně. To je jeden z důvodů, proč se tolik žen podpatků vzdá a raději chodí v teniskách či podobně pohodlných botách. V případě že se rozhodnete pro podpatky, je dobré mít na paměti několik zásad, kterých byste se měla držet.

Boty je vždy potřeba vyzkoušet.
Ne všechny boty jsou totiž vyrobené kvalitně a tak se může stát, že boty nebudou na vašich nohách dobře sedět. V botách se vždy projděte, protože některé boty mají dokonce přilepené podpatky ve špatném sklonu, takže se v nich chodit ani nedá.

Mějte při ruce náplasti a vložky.
Gelové vložky zachránily nejednu ženu před chůzí naboso. I ty nejlepší boty mohou způsobit bolesti nohou a puchýře, pokud nejsou rozchozené. Boty si rozchoďte doma, roztáhnou se přizpůsobí se nohám. Pozor – pokud jsou kožené. V případě bot z umělé kůže nebo z látky žádné roztažení nečekejte.

vysoké podpatky

Začněte s nízkým podpatkem.
Pokud jste se teprve rozhodla že začnete nosit podpatky, určitě zvolte nejnižší velikost podpatku. Dobré jsou boty s platformou, protože ta snižuje výšku podpatku a lépe se v nich chodí. Postupně jak si nohy zvyknou, můžete měnit boty za ty s větším podpatkem.

I když nebudete nosit podpatky stále ale třeba jen na ples, určitě případu na jejich nošení nepodceňte.