Pokojové rostliny

Mnoho výhod

Nejprve si můžeme říci, že o pokojové rostliny je zapotřebí se opravdu starat, protože jinak nám uhynou, což by byla opravdu škoda. Samozřejmě každá rostlina je jinak náročná, přičemž za jednoduchou na pěstování se považuje kaktus, ovšem není to úplně pravda. Vyžaduje správný substrát, zimní klid, a navíc je náchylný na přelití. To je důkazem, že přehnané péče škodí.

kaktus a konev

Ovšem mít pokojové rostliny má řadu výhod. Tou první je bezesporu vzhled, protože hezky kvetoucí rostliny umí interiér hezky zkrášlit. Není dobré mít na okně obrovskou rostlinu, která brání vstupu světla, ale jinak se nemáme čeho bát. Ještě důležitější je rozhodně jejich schopnost filtrovat nečistoty z ovzduší. Jednou za čas je proto zapotřebí očistit jejich listy. O výrobě kyslíku, který potřebuje všechno živé nemusíme ani mluvit. Zároveň jejich zelená barva prospívá našim očím a u mnoho lidí budí uklidňující dojem.

Správné pěstování

Než se do něj vůbec pustíte, tak je zapotřebí zvolit vhodný druh květin. Záleží hlavně na lokalitě, kde budou umístěny, protože každý máme doma určitou teplotu a přísun slunečních paprsků. Při nedostatku nebo naopak velkém přebytku světla by rostlina strádala i při dobré péči. Když si rostlinu přineseme z květinářství domů, tak je často problém v tom, že má malý květináč.

stylový květináč

Potřebujeme proto větší a na něj nějaký obal, aby měla kam voda odtékat. Plastové květináče velké můžete koupit za dobrou cenu. Následně musíme zvolit vhodnou hlínu. Některé rostliny potřebují třeba vzdušnější zeminu, takže se míchá v určitém poměru s pískem, abychom neriskovali uhnívání kořenů. Po přesazení se musíme postarat o správnou zálivku. Hnojení není u nové zeminy zapotřebí, ale v pozdější fázi se mu nevyhneme. Jestliže rostlina bude přispívat, tak se můžeme následně vrhnout i na její množení, což přináší radost z nových rostlin. Některé rostliny můžou mít nějaké speciální požadavky, což si snadno nalezneme na internetu.