Jak udržet pořádek v bazénu, aniž byste trávili hodiny jeho úklidem

Bazén je v letních měsících skutečnou ozdobou zahrady, kterou možná vlastníte i vy. Poskytuje příjemné osvěžení v horkých letních dnech a dává možnost unavenému tělu v hezkém počasí zrelaxovat. Malé děti zase naopak potěší jako prostor pro jejich hrátky a pro nové zážitky ve vodním prostředí, které vedou k pohybu a třeba se pro ně stanou prvním můstkem k tomu, aby se naučili plaveckým dovednostem. Unaveným jedincům nabídne chladné místo pro klidné spočinutí, v závislosti na jeho rozměrech jej však zapálení sportovci mohou využít i k plavání či jiným sportovním aktivitám.

kachničky na bazéně

A nejen z toho důvodu si bazén zaslouží kvalitní péči. Bazén je plný vody, a právě o tu je nutné dobře pečovat. Pokud totiž tak činit nebudete, může se jednoduše stát, že z dříve průzračné modré hladiny se najednou stane zelená bažina, kterou asi ke koupání využívat nechcete. Proto je vhodné se o vodu starat pomocí přípravků zajišťujících její zdravotní nezávadnost i kvalitu, a v některých případech i krásnou modrou barvu. Doma by vám tedy neměla určitě chybět bazénová chemie a z ní vhodné zvolené prostředky k úpravě vody právě ve vašem bazéně. Voda ale není znečištěna zdaleka jen nepoužíváním těchto přípravků.

plavací kruh bazén

Většina lidí má bazény na zahradě a jak vám tedy asi došlo, můžete se zde setkat s mnoha nečistotami, které neovlivní ani to, zda spočinou na hladině bazénu. Pokud se vám tedy stalo, že před koupáním je hladina věčně pokryta lístky, drobnými květy či utopeným hmyzem, je čas začít s jejím zakrýváním vhodnou plachtou, nejlépe na chvíle, kdy bazén nikdo nevyužívá. Pomoci si v ostatních případech můžete síťkou, bazénovým vysavačem a dalšími pomůcky, které slouží k odstranění nečistot manuálním způsobem. Péče o bazén je skutečně důležitou částí jeho provozování. Mohlo by se totiž stát, že bez pořádné péče bazén sloužit přestane a vám nezbude než se podívat po novém.